четвер, 27 листопада 2014 р.

Д. Рікардо




Однією з яскравих особистостей в історії економічної думки був Девід Рікардо (1772—1823), визнаний лідер класичної політичної економії, найавторитетніший економіст першої половини XIX ст., послідовник та активний опонент А. Сміта.
        Наукові дослідження Д. Рікардо відобразили особливості економічного розвитку Англії у період промислового перевороту кінця XVIII — початку XIX ст., який уможливив швидке зростання інтенсивності та продуктивності праці; посилення міграції капіталу; розширення та розвиток ринку; зростання масштабів найманої праці; поглиблення нерівності та майнового розшарування населення; загострення соціально-економічних суперечностей тощо.

вівторок, 25 листопада 2014 р.

Н. В. Полонська-Василенко


Наталія Полонська – Василенко – виклик долі і довгий творчий шлях

Прага – Сьогодні 125 років з дня народження не кого-небудь , а видатної жінки та ще й історика - Наталії Полонської-Василенко. Народилася вона у Харкові 13 лютого 1884 року. Подвійне прізвище мала тому, що мала перший шлюб не вдалий, з поручиком Сергієм Полонським, з 1906 по 1914-й, а другий шлюб – трагічний – з академіком Миколою Василенком, якого у 1924 році репресували і Наталія втратила роки життя на те щоб врятувати його. Та марно. Але набагато успішнішим був її науковий шлях.

Ейнштейн



Альберт Ейнштейн (14 березня 1879 – 18 квітня 1955) – один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст.  Жив у Німеччині (1879-1893, 1914-1933), Швейцарії (1893-1914) та США (1933-1955). Почесний доктор близько 20 провідних університетів світу, член багатьох Академій наук, у тому числі іноземний почесний член АН СРСР (1926).

Сковорода Г. С.


Григорій Савич Сковорода народився 3 грудня 1722 року в селі Чорнухах на Полтавщині в сім’ї малоземельного козака.   
У дитинстві малий Гриць дуже любив сидіти під вербою, спостерігати за навколишнім світом і грати на сопілці, подарованій старим кобзарем. У дяка-скрипаля Гриць був на привілейованому становищі, бо хлопець вражав своєю допитливістю, до того ж у нього виявився незвичайної краси голос. Дяк навчив Гриця нотної грамоти і поставив першим співаком у церковному хорі, давав читати книжки, підготував до вступу в академію.
У 1738 році здійснилася давня мрія хлопця — навчатися у Києво-Могилянській академії. Григорій став одним з найретельніших, особливо наполегливих і тямущих студентів.

Шейко В. М.


ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ ШЕЙКО — культуролог, педагог.
Автор понад 360 наукових публікацій, зокрема 30 монографій, підручників, навчальних посібників.
Серед його випускників — народні артисти та заслужені діячі мистецтв України, кандидати та доктори наук.
Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2002)
доктор історичних наук (зі спеціальності теорія і історія культури, 2002)
професор (1991)
заслужений діяч мистецтв України (1999)

Глушков В. М.


             Віктор Михайлович Глушков – це піонер комп'ютерної техніки, автор фундаментальних праць у галузі кібернетики, математики і обчислювальної техніки, ініціатор і організатор реалізації науково-дослідних програм створення проблемно-орієнтованих програмно-технічних комплексів для інформатизації, комп’ютеризації і автоматизації господарської і оборонної діяльності країни.

             Віктор Михайлович Глушков народився 24 серпня 1923 р. в м. Ростові-на-Дону. У його батька-вчителя було багато книжок, журналів. Особливо захоплювався хлопець книжками з радіотехніки, фізики і математики. В шкільному віці читав ті книжки, за якими навчаються студенти вузів. Віктор любив сам конструювати різні прилади і цікаві "іграшки", його кімната нагадувала майстерню — стільки там було різних інструментів. Він сам змонтував радіоприймач, а також сконструював самохід на колесах, яким керував на відстані за допомогою радіо пристрою. У цей час хлопцеві було 13 років. Йому передрікали майбутнє радіоінженера.

Королюк Володимир



Королюк Володимир Семенович - академік Національної академії наук України з 1976 року, професор з 1965 року, доктор фізико-математичних наук з 1964 року, співробітник Інституту математики НАН України з 1954 року, нині – радник при дирекції, всесвітньовідомий український математик в галузі теорії ймовірностей та її різноманітних застосувань (теорія систем обслуговування, теорія надійності, математична статистика тощо).
Багатогранна наукова діяльність В.С.Королюка почалася з дослідження непараметричних задач  математичної статистики та асимптотичного аналізу випадкових блукань.
Розпочаті дослідження граничних задач для випадкових блукань асимптотичними методами В.С.Королюк продовжує зі своїми учнями (Д.В.Гусак, М.С.Братійчук та інші). У своїх дослідженнях він використовує факторизаційні тотожності, розвиває метод потенціалу для випадкових блукань та складних пуассонівських процесів. В.С.Королюк, один з перших на Україні належним чином оцінив теоретичне та прикладне значення напівмарковських процесів і привернув увагу своїх учнів до їх дослідження. Результати цих досліджень підсумовані в монографіях В.С.Королюка, А.Ф.Турбіна та А.В.Свіщука.

четвер, 20 листопада 2014 р.

Архімед

Архімед (грец. Αρχιμηδης) (близько 287 до н. е. — 212 до н. е.,
Сіракузи)
— давньогрецький математик, фізик та інженер, один з
найвидатніших вчених античності. Обчислив площу сегмента параболи,
поверхню та об'єм кулі, кульового сегмента й циліндра. Обчислив
наближене значення числа π, сформулював основні положення гідростатики,
створив низку машин і споруд.

Народився і прожив більшу частину життя в грецькій колонії Сіракузи
(Сіцілія). Його батьком був математик і астроном Фідій. Освіту Архімед
здобув в Александрії — культурному і науковому центрі того часу, де

вівторок, 18 листопада 2014 р.

Евклід

Евклід (365-300 р. до. н. е.) - давньогрецький математик, 
астроном

     Про Евкліда майже нічого невідомо, звідки він був родом, де й у кого вчився. 

     Все-таки в нас немає підстав сумніватися в існуванні Евкліда, тим більше що в цьому не сумнівалися й пізніші грецькі вчені, дещо розповідавші про нього. 
     Папп Олександрійський (III в.) повідомляє, що він був дуже доброзичливий до всіх тих, хто зробив хоч який-небудь внесок у математику, коректний, найвищою мірою порядний і зовсім позбавлений марнославства. 
     Якось цар Птоломей I запитав Евкліда, чи немає більш короткого шляху для вивчення геометрії, аніж вивчення "Початків". На це Евклід сміло відповів, що "у геометрії немає царської дороги". 

Монтгомері

Монтгомері

     Великий внесок у розвиток аудиту зробив американський  учений і видатний практик Роберт Монтгомері, який заснував сучасну теорію аудиту. Його праця «Теорія і практика аудиту» ( у подальших перевиданнях – «Аудит Монтгомері»), що вийшла в 1912 році стала революцією у визначенні завдань аудиту. Саме тому Роберта Монтгомері по праву називають родоначальником аудиту.


Джон Мейнард Кейнс


Джон Мейнард Кейнс

Кейнс був призначений членом Королівської комісії з фінансів і промисловості та Економічного консультативної ради. У лютому 1936 року вчений публікує свій основна праця - «Загальну теорію зайнятості, відсотка і грошей», в якій наприклад вводить поняття мультиплікатора накопичення (мультиплікатора Кейнса), а також формулює основний психологічний закон. Після «Загальної теорії зайнятості, відсотка і грошей» за Кейнсом затверджується статус лідера в економічній науці і економічній політиці свого часу.

Джон Ло

Джон Ло про грошовий обіг та кредит

Джон Ло – шотландський економіст, який заробив величезний статок, став міністром фінансів у Франції, а пізніше спровокував гігантський фінансовий крах.


Уільям Петті

Уільям Петті

Уільям Петті (1623—1687) — основоположник класичної політичної економії в Англії.
Народився в м. Ромсі на півдні Англії в сім’ї ремісника. В 14 років найнявся юнгою на торговий корабель. Але вже через рік через перелом ноги був висаджений з корабля на берег півночі Франції. На чужині, завдяки знанню латині, молодий У. Петті був зарахований до Канського коледжу на повне матеріальне утримання. Тут він вивчає математику, фізику, захоплюється музикою. Крім того, оволодів грецькою, французькою мовами.


понеділок, 10 листопада 2014 р.

ЖДИ МЕНЯ

ЖДИ МЕНЯ 
(Константин Симонов)


Жди меня, и я вернусь.
Только очень жди,
Жди, когда наводят грусть
Желтые дожди,
Жди, когда снега метут,
Жди, когда жара,
Жди, когда других не ждут,
Позабыв вчера.

понеділок, 3 листопада 2014 р.

Перша бібліотека на Русі

Перша бібліотека на Русі

Архітектурний комплекс XI - XVIII століть Софія Київська - одна з пам'яток минулого у стародавньому Києві. Центральна споруда цього комплексу - Софійський собор. В XI столітті був закладений цей собор за наказом Ярослава Мудрого на честь його перемоги над печенігами.